Jak používat 3:50?

 

Tedy návod, jak vše níže uvedené správně poskládat v peněžence. Vejde se tam hodně, ale nepřehánějte to. Nacpaná peněženka vás nebude bavit.

My zde máme:

  • 7 karet
  • 1 vizitku
  • 1 fotografii oblíbeného dítěte
  • 1 obrázek své srdcové dámy
  • 1 lístek na MHD do Prahy
  • 7 bankovek různé hodnoty
  • 10 mincí různé hodnoty

Rozměry prázdné peněženky jsou: 98 x 64 x 6 mm

 

Správný postup používání pro praváky je následující (leváci to dělají samozřejmě zrcadlově obráceně a musí si pořídit peněženku pro leváky):

  • peněženku uchopíte do levé ruky
  • pravou rukou přetáhnete pojistnou pruženku dozadu
 

Peněženku uchopíte v horní části mezi dva prsty, například mezi palec a ukazováček levé ruky. Držíte ji v jedné ruce ve svislé poloze, což je kvůli tomu, abyste si nevysypali mince. Pochopíte záhy.

Pravou rukou peněženku obsluhujete.

 

V horní části peněženky je průhledné okýnko, kam si můžete umístit foto svých blízkých, ale třeba i kartu pro legitimaci.

My jsme v tomto případě do průhledného okénka umístili fotografii svého oblíbeného dítětem obrázek dámy svého srdce a za ně jízdenku na MHD.

 

Pod průhledným okýnkem je místo na kartu. Sem je ideální umístit samostatně platební kartu, takže pak můžete u bezdotykového terminálu platit jednoduše přiložením celé peněženky.

Pokud nosíte platebních karet více a neměli byste jistotu, která karta se načte, pak je nejjednoduší platit tak, že peněženku otevřete a přiložíte jen tu část, ve které je platební karta, kterou používáte.

 

Ve střední části peněženky je další kapsa na karty. Tato kapsa má největší šířku a je vyztužená. Je proto vhodná i pro vizitky nebo například věrnostní kartičky na oběd.

Osobně sem schovávám i přeložené velké bankovky. Je to taková rezerva, která navíc není na očích.

 

Zbylé karty, v tomto případě 4, se umístí do třetí kapsičky na karty, která je v přední části peněženky.

Kapsička je z jedné strany kožená, takže se umí pěkně vytáhnout, takže tam nacpete hodně karet. Protože je to ale kůže, už se nevrací zpět. Proto zvažte, kolik karet tam umístíte.

 

A přišel na čas na ostatní bankovky. Srovnají se na sebe a zastrčí se pod pružný klip mezi prostřední a přední kapsou.

Ideální je poloha klipu asi ve třetině bankovek. Nebo se řiďte tím, aby vám bankovky lícovaly či nepřesahovaly přes horní hranu střední kapsy na karty. Linii naznačují šipky.

Že jsou i přeložené bankovky stále delší než karty? Nebojte, to se vyřeší samo.

 

A do shora otevřené kapsy přijdou mince. Můžete je tam naházet halabala, ale když je trochu rozložíte do plochy, peněženka bude štíhlejší.

A takhle vlastně vypadá plná peněženka, když je otevřená a vy chcete například zaplatit zmrzlinu.
Vše v peněžence máte na dosah a máte přehled o svých bankovkách i drobných, oboje je připravené hned vedle sebe.

Takže budete - li platit například 72 Kč, ihned vidíte, že máte dostatek drobných, abyste zaplatili jen mincemi. Ale stejně jednoduše můžete vytáhnout stokorunu. Současně však můžete nabídnout 2Kč nebo 22 Kč, abyste drobných dostali zpět co nejméně.

 

Tak, máte zaplaceno. Vhodili jste drobné k ostatním mincím do kapsičky.

Pěněženku více nepotřebujete a chcete ji zavřít. Teď stisknete spodní část dohromady ...

 

... a překlopením horní části peněženku zavřete. Bankovky se samy přehnou kolem karet v přední kapsičce. Chytré, co?

Teď už jen přetáhnete zpět pojistnou pruženku a peněženku můžete klidně strčit do kapsy.

 

Když je peněženka takto zajištěná, nic vám z ní nevypadne.

Úzká pruženka (v tomto případě béžová, určitě jste si jí všimi na jiných fotografiích) slouží jednak jako pojistka, která drží přední kapsu na karty ve správné poloze. Ale současně slouží i jako poutko. Takže si na peněženku můžete připnout řetízek, klíč od domu či cokoliv, co byste chtěli mít na peněžence připnuté.

Nedávno jsem zjistil, že jeden ze šťastných majitelů této peněženky ji využívá jako antistresovou pomůcku. Úzkou pruženkou prostrčí prst a pěněženkou si točí. Pěkně tím demonstruje, že z uzavřené peněženky skutečně nic nevypadne.
Na druhou stranu, pruženku si kompletně vytahal a musel jsem mu ji měnit. Obávám se ale, že nová dopadně stejně.

 

Takhle peněženka, se vším výše uvedeným uvnitř, vypadá z jedné strany. Horní zaoblená část je část, kam se ukládají mince. Někdy je tedy více vyboulená, někdy téměř plochá.

V této poloze se uzavřená peněženka také přikládá k platebnímu terminálu. Platební karta, kterou jsme uložili do kapsy pod průhledné okýnko, je nyní úplně dole.

 

A takhle peněženka vypadá obrácená.

Jak vidíte, obsluha je jednoduchá, nejdůležitější je naučit se držet peněženku svisle, abyste si nevysypali drobné. Pokud tohle zvládnete, nevypadne vám z ní nikdy nic.

Rozměry plné peněženky jsou: 98 x 64 x 19 mm.

Jak velká je vaše současná peněženka, když v ní máte to samé?

 

3:50 | Všechna práva vyhrazena 2021